Komplementarne ubezpieczenie zdrowotne jako benefit dla Twoich pracowników.

Pozostając w temacie benefitów, według badania [1] praca.pl aż 44% badanych kandydatów uważa, że prywatna opieka medyczna w ogłoszeniu o pracę jest zachętą do aplikowania. Również z 48. edycji raportu Monitor Rynku Pracy Randstad [2] wynika, że do najbardziej pożądanych benefitów oferowanych przez pracodawcę należy prywatna opieka zdrowotna (49%).

Wpływ na tak duże zainteresowanie tym benefitem miała również panująca od 2019 roku pandemia COVID -19, która mocno przedefiniowała znaczenie zdrowia w naszym życiu.

W tradycyjnym modelu benefitu jakim jest prywatna opieka medyczna skupiamy się przede wszystkim na profilaktyce zdrowotnej. Zapewniamy pracownikom dostęp do lekarzy specjalistów, wybranych pakietów badań czy też rehabilitacji. Często zapominamy o tym, że w naszym społeczeństwie badania profilaktyczne nie są popularne, a do lekarza zgłaszamy się najczęściej wtedy, gdy coś nam dolega.

Co leży u źródeł niskiej zgłaszalności Polaków do badań profilaktycznych? Postanowił sprawdzić to też Rzecznik Praw Pacjenta razem z Fundacją My Pacjenci. W ramach badania dotyczącego opinii na temat funkcjonowania ochrony zdrowia, zapytano respondentów m.in. o:

  • stosunek do badań profilaktycznych,
  • wykonywanie badań profilaktycznych,
  • oczekiwane/akceptowalne rozwiązania wspierające zgłaszalność do badań profilaktycznych,
  • stosunek do szczepień ochronnych. [3]

Dodatkowo, zbadano również, dlaczego pacjenci nie korzystają z badań profilaktycznych:

Jak widać powyżej, profilaktyka nie jest jedyną odpowiedzią na potrzeby naszych pracowników.

Co zatem, gdy nasz pracownik usłyszy jedną z najgorszych diagnoz i będzie potrzebował pomocy w trybie natychmiastowym? Co, gdy NFZ ani pakiet prywatnej opieki nie jest w stanie pokryć kosztów terapii? 

Przecież wielokrotnie w mediach czy nawet na LinkedIn pojawiały się prośby o pomoc w zbiórkach pieniędzy na leczenie pracowników.

W takiej sytuacji warto zastanowić się nad ubezpieczenie, które proponuje firma Laven. 

Laven to Komplementarne Ubezpieczenia Zdrowotne. 

Co to oznacza? 

Komplementarne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia katalog świadczeń nierefundowanych przez NFZ. To stosunkowo nowa opcja na polskim rynku ubezpieczeń oraz benefitów pracowniczych. Finansuje leczenie chorób, technologiami które nie są refundowane przez NFZ (w tym nowotworów, amputacji czy chorób kardiologicznych). Ponadto Laven zajmuje się całym procesem, od momentu diagnozy, poprzez formalności do organizacji leczenia.

W skrócie Laven to benefit, który zabezpiecza pracowników i pracodawców przed trudnymi sytuacji w przypadku zachorowania tam gdzie są potrzebne nierefundowane technologie.

Czym różni się od abonamentów prywatnej opieki medycznej? 

Ubezpieczenia medyczne i abonamenty zdrowotne to ubezpieczenia suplementarne, czyli świadczeniodawca dostarcza świadczenia które co do zasady są w koszyku NFZ. Polisy Laven są uzupełnieniem ubezpieczeń suplementarnych i NFZ. Zapewniają dostęp do terapii z użyciem technologii medycznych, których często nie refunduje NFZ. 

Z własnego doświadczenia wiem, że nie myślimy o tym, że jakakolwiek ciężka choroba może nas dotknąć, ale często się tak zdarza.  Warto zatem zainteresować się również i takim ubezpieczeniem naszych pracowników, aby czuli się bezpiecznie nawet w tych ciężkich chwilach. 

Po szczegóły zapraszam na stronę Laven – https://laven.pl/ubezpieczenia/

Wpis powstał we współpracy z firmą Laven.

Zapraszam też na: 

LinkedIn

Facebook

Instagram


Źródło:

[1] Raport w całości do pobrania TUTAJ

[2] Monitor Rynku Pracy do pobrania TUTAJ

[3] Puls Medycyny https://pulsmedycyny.pl/profilaktyka-po-polsku-chcemy-byc-zdrowi-a-sie-nie-badamy-1149343

Dodaj komentarz