Biblioteczka #7

Dzień dobry!

Witam Was już w wakacje i zarazem przepraszam (po raz kolejny!), że ostatnio nie pojawiały się posty o książkach. Wracam do regularnych wpisów o tej tematyce, więc spodziewajcie się spisu ciekawych lektur właśnie na czas urlopów.

Dzisiaj kolejna pozycja uwielbianego przez mnie Briana Tracy’ego- “Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania.”

Opis według empik.com:

Książka pt.„Zjedz tę żabę” to książka dla ludzi biznesu. Ta metaforyczna żaba czekająca na pożarcie, symbolizuje twoje największe, najważniejsze zadanie, z którego realizacją będziesz prawdopodobnie zwlekał, jeśli nie zajmiesz się nim od razu. Jest ona również tym zadaniem, które w danym momencie może mieć najkorzystniejszy wpływ na twoje życie i pomóc ci w szybkim osiągnięciu celu. Rozpoczęcie pracy od „połknięcia żaby” gwarantuje całodniowe poczucie zadowolenia wynikającego ze świadomości, że już nic gorszego nie może ci się dzisiaj przytrafić.

W książce opisano dwadzieścia jeden metod osiągania sukcesu, których stosowanie ma celu poprawę ogólnej wydajności i wzmocnienia twojej pozycji w pracy. Wiele z podanych pomysłów można też zastosować w życiu prywatnym. Prezentowane techniki możesz stosować w każdej chwili, w dowolnej kolejności i sekwencji. Im szybciej je opanujesz i zaczniesz stosować, tym szybciej zaczniesz osiągać sukcesy na płaszczyźnie zawodowej.

Opis według mnie:

Jeśli macie kilka spraw, które ciągle odkładacie “na jutro” to ta książka będzie dla Was świetną motywacją! W książce znajdziecie między innymi informacje na temat jak rozpisywać cele, planować każdy dzień, jak podwyższyć swoją wydajność, etc. Oczywiście znajdziecie w niej również rozdziały o tym jak grupować zadania w zależności od ważności oraz jak rozdzielać czas na poszczególne działania. Myślę, że jest to książka obowiązkowa dla każdego, kto chce podwyższyć swoją efektywność bądź wrócić  “na dobry tor” na przykład po urlopie :). Książkę czyta się bardzo szybko. Informacje podane są w bardzo przejrzystej formie- jak zawsze u Briana.

Polecam!

PS. Jeśli znacie książki o podobnej tematyce i możecie jakąś polecić-piszcie w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania:

5 myśli na temat “Biblioteczka #7

Dodaj komentarz