Biblioteczka #43

Książka, z którą dzisiaj chcę Was zapoznać to “F**k it. tylko spokój może cię uratować” Johna C. Parkina.

Opis według Sensus:

Sprawy nader rzadko mają się tak, jak powinny. Najczęściej inaczej, niż chcesz. Czasami różnica jest niewielka, niekiedy zaś urasta do rozmiarów przepaści. A to boli. Czujesz złość, frustrację, niezadowolenie. Próbujesz różnych metod, aby interesujące Cię sprawy potoczyły się tak, jak sobie życzysz. Bywa, że się udaje. Trochę. Często jednak mimo wysiłku nic nie idzie po Twojej myśli. Niepokój i niezadowolenie stają się coraz trudniejsze do wytrzymania. Odczuwasz stres i zastanawiasz się, co dalej. A co, jeśli te wszystkie sprawy nie są aż tak istotne, za jakie je uważasz?

Dzięki tej szczególnej książce odkryjesz całkiem wygodną i krótką drogę prowadzącą wprost do spokoju ducha. Przekonasz się, że rozdźwięk między “jak jest” a “jak być powinno” można zlikwidować nie przez samodoskonalenie, zmienianie świata czy naukę medytacji, ale przez proste “pieprzę to!” i pogodzenie się z życiem takim, jakie jest. Nie chodzi jednak o pozostawanie w bierności, a o akceptowanie życia z całą paletą jego barw i odcieni. W tym mądrym, dowcipnie napisanym poradniku znajdziesz szereg wskazówek gotowych do zastosowania w różnych momentach życia. Dzięki tym podpowiedziom odkryjesz cudowny smak wolności – wystarczy tylko odrobina cierpliwości, samoświadomości i… ta książka.

W książce:

  • co może przynieść filozofia wszystkopieprzenia
  • poziom pierwszy: poszukuj spokoju ducha
  • poziom drugi: odnajdź spokój ducha
  • poziom trzeci: pieprz spokój ducha

Pieprz to! Wyluzuj i ciesz się życiem!

Opis według mnie:

Znam już filozofię „f**k it”, stąd wiedziałam czego mogę spodziewać się po autorze. Jego humor i lekkość pisania sprawiała, że książkę przeczytałam bardzo szybko. Przechodząc do meritum: w książce znajdziecie krótką i wygodną drogę do spokoju ducha. W pierwszej części, gdzie John C. Parkin opisuje poziom, na którym uzależniamy poczucie spokoju od osiągnięcia bądź posiadania pewnej rzeczy. Np.: „zaznam spokoju, gdy kupię mieszkanie/ znajdę nową pracę/ spłacę kredyt”, itp. Ten rozdział dał mi mocno do myślenia i pokazał, jak często uzależniamy spokój i szczęście od odległych planów i życzeń, a przecież można go osiągnąć już teraz! W kolejnych znajdziecie sposoby na osiągnięcie spokoju ducha w szybki i łatwy sposób.

Polecam przede wszystkim osobom, które przejmują się „za bardzo”

Książka dostępna jest pod linkiem:

KLIK

Zapraszam też na: 

LinkedIn

Facebook

Instagram

Dodaj komentarz