Biblioteczka #41

Dzisiaj w biblioteczce książka Christian Jarett “Odkryj w sobie potencjał zmiany”.

Opis według wydawnictwa Muza

Fascynujące i praktyczne spojrzenie na naszą osobowość i to, czy człowiek może faktycznie się zmienić. Jarrett pokazuje, jak celowo możemy do pewnego stopnia sami kształtować każdą z pięciu podstawowych cech naszej osobowości – ekstrawersję, ugodowość, sumienność, neurotyczność i otwartość na doświadczenia (w książce znajdziemy test, który pozwoli nam się przekonać, które z tych czynników są u nas dominujące). Jarrett porusza również kwestie dotyczące tzw. ciemnej triady, obejmującej makiawelizm, narcyzm i psychopatię, wskazując w jaki sposób możemy czerpać korzyści z tych postrzeganych głównie negatywnie cech naszego ‘Ja’.

Książka zawiera interaktywne ćwiczenia i testy, które mają pomóc nam zrozumieć różne aspekty naszej osobowości, nasze wybory i pasje. Każdy rozdział zawiera propozycje nowych zachowań, narzędzi czy strategii psychologicznych, które możemy wdrożyć do codziennego życia, a które mogą realnie wpłynąć na kształtowanie się poszczególnych cech naszego charakteru.

Opis według mnie:
“Odkryj w sobie potencjał zmiany” to książka, która udowadnia, że ludzie się zmieniają, a co lepsze – mogą tę zmianę przeprowadzić w pełni świadomie.

Na samym początku autor przygotował dla czytelników test w oparciu o teorię tzw. Wielkiej Piątki (czyli mojej ulubionej), dzięki któremu możemy sprawdzić, która część naszej osobowości wymaga według nas poprawy. Dodatkowo możemy przeczytać, jak dane cechy osobowości wpływają- między innymi- na naszą pracę czy też życie osobiste. 

Z ciekawostek, przytaczam fragment jednego z rozdziałów:

“Zdolność pracownika i nabywania nowych umiejętności – czyli tego, czego wymaga wielu nowoczesnych pracodawców – zależy od tego, jak wysoki jest nasz poziom otwartości umysłu. Osobowość może nawet zmniejszyć ryzyko tego, że w przyszłości zostanie się zastąpionym przez robota!”

Autor również krok po kroku przeprowadza nas przez proces zmiany, pokazując odpowiednie działanie, które doprowadzi nas do upragnionej zmiany.

Jeśli zatem chcecie w sobie coś zmienić to serdecznie polecam lekturę!


Książka dostępna pod linkiem:

KLIK

Zapraszam też na: 

LinkedIn

Facebook

Instagram

Dodaj komentarz