Biblioteczka #37

Zapraszam na recenzję książki o dość przewrotnym tytule: “Budda i Twardziel”.

Opis według Onepress:

Bestsellerowy autor New York Timesa

Istnieją osoby o niezwykłej, magnetycznej osobowości. Są kreatywne, skupione i bez wysiłku wpadają na znakomite pomysły. Przyciągają właściwych ludzi. Dołączają do najlepszych zespołów i z cudowną łatwością, naturalnie i płynnie zyskują autorytet. Są doceniane, otrzymują świetne propozycje, awanse i podwyżki. Potrafią prowadzić interesy tak, że wszystkie strony czują się wygrane. Jednak najbardziej wyjątkowe jest to, że mają wielkie szczęście nawet w przypadku trudnych spraw. To, czego nie umieją zrealizować inni, dla nich jest łatwe. Można odnieść wrażenie, że cały Wszechświat sprzyja ich zamiarom.

Natura kocha odwagę.

Terence McKenna

Ta książka pomoże Ci odkryć w sobie odwagę do zmiany nastawienia, a także zrozumieć, że aby odnieść sukces, nie musisz pracować ciężej niż inni. Obala sporo bezsensownych mitów, podpowiada, jak uzyskać dostęp do wyższych stanów świadomości i połączyć w sobie dwa piękne oblicza bycia człowiekiem: Buddy i twardziela. Budda jest archetypem duchowego mistrza, którego niezmącony spokój i radość wynika z wewnętrznej świadomości i spójności. Twardziel, archetyp rewolucjonisty, ma moc wprowadzania zmian, budowania i wymyślania. Jest autentycznym, naturalnym przywódcą. Po przeczytaniu książki zintegrujesz w sobie te dwa podejścia. Staniesz się mistrzem życia. Na nowo odkryjesz siebie, swoją karierę i otaczający Cię świat.

Dzięki tej książce:

  • staniesz się potężnym magnesem, przyciągającym najlepszych ludzi
  • znajdziesz w sobie moc, która pomoże usunąć bariery przeszkadzające Ci w rozwoju
  • zainspirujesz się do wyboru misji, dzięki której świat stanie się lepszy
  • staniesz się wizjonerem

Połącz Buddę i twardziela – będziesz wizjonerem!

Opis według mnie:

Dla mnie ta książka to chyba największe (pozytywne!) zaskoczenie czytelnicze tego roku. Przyznam szczerze, że tytuł w ogóle mnie nie zachęcał i nadal uważam, że nie do końca odzwierciedla to, co można znaleźć w tej książce.

Książka składa się z trzech części:

CZĘŚĆ I – Magnetyzm: wejdź o wnętrza, żeby przyciągać na zewnątrz.

CZĘŚĆ II – Znajdź swoją moc: cztery żywioły, które transformują pracę i zwiększają rezultaty.

CZĘŚĆ III – Stań się wizjonerem: połącz Buddę i Twardziela , by zmieniać świat.

W książce znajdziecie między innymi informacje, jak stworzyć wizję i misję (zarówno swoją osobistą, jak i firmową), jak przyciągać najlepszych pracowników, jak zaufać swoimi pracownikom i jak nimi zrządzać, aby byli efektywni i przede wszystkim lubili swoją pracę.Jest też rozdział o OKR-ach.

Dodatkowo znajdziemy w niej ciekawostki związane z budowanie więzi z innymi, w którym znajdziemy między innymi informację, o tym, że jeśli:

  • jesteś osobą, z którą ludzie chcą pogadać, gdy przechodzą trudny okres;
  • masz wysoki poziom współczucia;
  • inicjujesz kontakty społeczne;
  • jesteś pozytywną i optymistyczną osobą;

to masz wysoki wskaźnik więzi społecznych. Jak się okazuje, jeśli jesteś w górnym kwartylu tego wskaźnika (czyli należysz do najlepszych 25% w swojej firmie), masz o 40% większe szanse na to, by otrzymać awans w ciągu najbliższych 2 lat!

Szczególnie polecam też rozdział “Jak stać się niewzruszonym?”, który mówi o tym, jak podążać za swoim wnętrzem, a nie za innymi.

Autor również bardzo często odwołuje się do historii swojej firmy (Mindvalley), jak i również do historii zaczerpniętych od największych gigantów: Apple, Google czy Virgin, co dla mnie jako osoby zajmującej się HR-em jest niezwykle inspirujące.

Polecam Wam lekturę tej książki!

Książka dostępna pod linkiem:

KLIK

Zapraszam też na:

LinkedIn

Facebook

Instagram

Dodaj komentarz