Biblioteczka #35

W dzisiejszej “Biblioteczce” książka w formie workbooka- pełna ćwiczeń i różnorakich quizów- “Trening wygrywania. Jak wygrywać w życiu, w biznesie i w sporcie? Skup się, działaj i wygrywaj!” Pauliny Mechło i Katarzyny Selwant.

Opis według Onepress:

Sięgnij po wygraną – odważnie i z pewnością siebie!

Lubimy wygrywać. Ale nie zawsze chcemy wygrywać. To tylko pozorna sprzeczność – często nie jesteśmy na wygraną gotowi i ze strachu wycofujemy się tuż przed metą. A startujemy w przeróżnych konkurencjach niemal każdego dnia – menedżer pracujący nad projektem, uczeń marzący o dobrej ocenie, a jednocześnie pragnący akceptacji kolegów, prawnik wygłaszający mowę przed sądem. Wszyscy, nie tylko sportowcy, jesteśmy ciągle stawiani pod presją czasu, wyniku i skuteczności.

Co zrobić, by w kluczowym momencie wykonać ostateczny krok w kierunku wygranej? Jak mimo początkowych porażek wytrwale iść po zwycięstwo? Czyli po prostu – jak wygrywać? Paulina Mechło, autorka bestsellerów z dziedziny treningu intelektu, i Katarzyna Selwant, trzykrotna mistrzyni Polski w curlingu, która o wygrywaniu wie dużo, przekonują, że jest ono w zasięgu każdego z nas. O ile sami zechcemy. Wystarczy tylko konsekwentnie trenować. W ciągu 31 dni – dzięki ćwiczeniom z zakresu koncentracji, pewności siebie, pozytywnego myślenia, radzenia sobie ze stresem, uważności i odporności psychicznej – nauczysz się, jak odważnie iść po wygraną, jak szukać rozwiązań, jak konsekwentnie wypracować trwały sukces.

Tej książki się nie czyta – z tą książką się WYGRYWA!

Opis według mnie:

Zgadzam się z opisem książki- nie jest to książka do czytania! Znajdziecie w niej ogrom ćwiczeń, ale od początku: książka podzielona jest na 31 dni + jeden dodatkowy dla kobiet. Autorki zalecają czytać i rozwiązywać ćwiczenia dzień po dniu, bez robienia przerw. Dlatego też tej książki nie czyta (czy też nie rozwiązuje się) w jeden wieczór. Mnie samej zajęło to właśnie 32 dni, stąd tak późna recenzja.

Książka zaczyna się o określenia etapu, na który teraz jesteśmy i dalej porusza takie tematy jak: nasze pomysły i ich wykonanie, pewność siebie i samoocena, wiara w sukces, cele, wytrwałość czy też mentalność zwycięzcy. Na każdy dzień autorki oprócz ćwiczeń mentalnych przygotowały dla nas ćwiczenia umysłowe- łamigłówki, obliczenia, ćwiczenia na koncentrację czy pamięć.

Myślę, że książka będzie świetnym narzędziem pracy dla wszystkich, którzy potrzebują dotrzeć do tego, co chcą rzeczywiście robić, czego dokonać. Mnie samej książka uświadomiła jak małą mam cierpliwość do różnych detali, jak i również, jaki duży problem mam z koncentracją na JEDNYM zadaniu.

W życiu, biznesie i sporcie wygrywają długodystansowcy. Ci który potrafią ciężko pracować i są wytrwali przez długi czas- to oni stają się ZWYCIĘZCAMI.

Książka dostępna pod linkiem:

KLIK

Zapraszam też na:

LinkedIn

Facebook

Instagram

Dodaj komentarz