Dzień dobry!
Dzisiaj w Biblioteczce książka, którą już widzieliście na moim IG, “Jak przyciągać dobre rzeczy”.

Opis według wydawnictwa Muza:
“Jak przyciągać dobre rzeczy” to budująca książka, która pokazuje, jak poprzez zrozumienie siebie i umiejętne wykorzystanie emocji, możemy zmienić swoje życie na lepsze.
Próbuje wyjaśnić, jak toksyczne myślenie, mające swoje źródło w destrukcyjnych słowach i zachowaniach powoduje problemy umysłu, serca i ciała, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na dobre aspekty naszego życia; to, co pomaga uzyskać siłę ducha i zdrowsze ciało, a przez to zbliżyć się do upragnionego szczęścia, które wszyscy chcemy znaleźć.
Z tej książki nauczysz się: łatwiej radzić sobie ze złożonymi sprawami, podejmować lepsze decyzje, aby uzyskać lepsze rezultaty, zajmować się tym, co naprawdę ważne.
Opis według mnie:
Zarówno tytuł jak i opis książki momentalnie mnie przyciągnął. To, że autorka (Marian Rojas Estape) jest z zawodu psychiatrą- jeszcze bardziej. Od lat interesuje mnie ludzki umysł i jego tajemnice.
Książka składa się z 9 rozdziałów:
- Cel: Szczęście.
- Antidotum na cierpienie: Miłość.
- Kortyzol.
- Ani przeszłość, ani przyszłość.
- Życie teraźniejszością.
- Emocje i ich skutki dla zdrowia.
- Co powoduje wzrost poziomu kortyzolu.
- Jak obniżyć poziom kortyzolu.
- Najlepsza wersja siebie.
Z książki dowiemy się między innymi: jak radzić sobie z niską samooceną, traumami z przeszłości, jak zacząć kochać siebie, jak radzić sobie z toksycznymi ludźmi wokół nas, ale to, co mnie szczególnie zainteresowało, to rozdziały o kortyzolu. Dowiemy się z nich, jak kortyzol wpływa na nasz układ nerwowy, jak objawia się “toksyczny kortyzol” i jak obniżyć jego poziom w organizmie. Wiedzieliście, że jednym z takich sposobów jest płacz, bo w naszych łzach zawarty jest właśnie ów hormon?
Dodatkowo bardzo zaciekawiły mnie informacje dotyczące choroby Alzheimera- czy wiecie, że osoby będące w nieudanych związkach, czujące się samotnie częściej zapadają na różne objawy demencji?
A czy wiedzieliście, że istnieje coś takiego jak chronopatia, czyli obsesja na punkcie wykorzystywania czasu? Autorka opisuje jak ogromnym problemem w dzisiejszych czasach komercjalizacji jest brak umiejętności odpoczywania, bo czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak odpoczynek jest ważny dla naszej produktywności? Ja swego czasu nie wiedziałam i to bardzo źle się skończyło …
Każdy rozdział uzupełniony został o przykłady pacjentów z wybranymi w danym rozdziale problemami, co pokazuje nam, jako czytelnikom, światełko w tunelu i możliwość rozwiązania wielu naszych “przypadłości”.
Podsumowując: To kolejna pozycja, która mówi nam o tym, jak ważne jest nasze nastawienie, nasz umysł, nasze postrzeganie świata. Książka była dla mnie kopalnią wiedzy i wiem, że będę o niej wracać. Polecam!
“Twoja rzeczywistość zmienia się ogromnie, kiedy zmieniasz swój sposób myślenia!”
Książka dostępna pod linkiem:
Zapraszam też na: