Biblioteczka #32

Dzień dobry!

Czas na zapowiedzianą recenzję książki Napoleona Hilla “Myśl i bogać się. Wersja oryginalna, odświeżona i zaktualizowana.”

Opis według Onepress:

Oto JEDYNA książka o rozwoju osobistym, którą MUSISZ mieć!

Poznaj to wyjątkowe, nowe wydanie, które:

 • Jest jedyną w pełni opracowana wersją arcydzieła z 1937 roku;
 • Zawiera aż 52 strony unikalnych przypisów końcowych, będących owocem 10 lat badań nad Hillem i jego filozofią;
 • Wiernie odtwarza fragmenty oryginalnego tekstu, które zostały wycięte w wydaniach z lat 60. XX wieku;
 • Uwzględnia w treści jeden z najbardziej wszechstronnych indeksów do THINK AND GROW RICH oraz pierwszy aneks;
 • Zawiera nigdy wcześniej nie publikowane zdjęcia Napoleona Hilla i jego rodziny.

Napoleon Hill poświęcił kilkanaście lat życia na stworzenie metody osiągania sukcesu. Uczył się od najlepszych, którzy stworzyli wielkie fortuny. Wnikliwie przeanalizował ścieżki, którymi podążali i odkrył, że dzięki kierowaniu się kilkoma prostymi zasadami każdy może zdobyć bogactwo. Hill udowodnił to własnym życiem, postępując zgodnie z doskonaloną latami metodą. Spełniając życzenie swojego mentora, Andrew Carnegiego, podzielił się swoim odkryciem z każdym, kto chce rozwinąć skrzydła, odnaleźć moc myślenia i wzbogacić się duchowo, fizycznie, finansowo i emocjonalnie!

W czasach Wielkiego Kryzysu, Hill opublikował swoje dzieło po raz pierwszy. Późniejsze wydania książki nie zawierały wielu fragmentów, które dziś, w czasach chaosu i niepewności okazują się bardzo istotne. Równocześnie książka została zaktualizowana o świeże dane gospodarcze oraz wzbogacona o komentarze, przypisy i kilka dodatków. W ten sposób pełniej i ściślej zapoznasz się z niezwykłą metodą Napoleona Hilla. Głębiej zrozumiesz wszystkie konteksty i odkryjesz, że Hill świetnie znał koncepcje zarządzania korporacyjnego czy psychologii, które trafiły do kanonu ledwie kilka lat temu. Każde zdanie tej książki sprawi, że zaczniesz zbliżać się do tego, czego naprawdę pragniesz!

Nie czekaj! “Właściwa chwila” nigdy nie nastąpi!

 • krystalizuj Pragnienia i nie ustawaj w Nieprzerwanym Wysiłku!
 • rozwijaj w sobie Moc Superumysłu!
 • pokonaj każdego z sześciu duchów lęku!

Cokolwiek umysł potrafi pomyśleć i w to uwierzyć, potrafi też osiągnąć!

Opis według mnie:

Książkę “Myśl i bogać się” Napoleona Hilla w poprzedniej wersji czytałam już jakiś czas temu. Jest nazywana klasyką książek motywacyjnych i książką, którą trzeba po prostu przeczytać. Autor opisuje w niej 13 kroków do bogactwa:

 1. PRAGNIENIE
 2. WIARA
 3. AUTOSUGESTIA
 4. WIEDZA SPECJALISTYCZNA
 5. WYOBRAŹNIA
 6. ZORGANIZOWANE PLANOWANIE
 7. ZDECYDOWANIE
 8. WYTRWAŁOŚĆ
 9. MOC SUPERUMYSŁU
 10. TAJEMNICA TRANSMUTACJI ENERGII SEKSUALNEJ
 11. PODŚWIADOMOŚĆ
 12. MÓZG
 13. SZÓSTY ZMYSŁ

Głównym założeniem Napoleona Hilla jest zmiana myślenia i skupienie się tylko na tym, czego chcemy, a nie na tym czego się boimy, jak i również sformułowanie celu do jakiego dążymy i wytrwałe podążanie siza nim. W książce znajdziecie też kilka kwestionariuszy z pytaniami, które pomagają w autoanalizie i zmuszają do refleksji nad swoim życiem. Ku szczególnej uwadze polecam Wam epilog “Jak pokonać 6 duchów lęków?”, w którym znajdziecie zarówno opis tychże 6 podstawowych ludzkich lęków jak i rozwiązanie na to, jak z nimi walczyć. W książce, która liczy ponad 500 stron znajdziecie też porady jak nauczyć się autosugestii, jak być dobrym liderem, jak planować realizację celów, a nawet jak sprzedawać swoje usługi czy też, jak znaleźć pracę. Polecam wszystkim – zarówno osobom, które dopiero zaczynają przygodę z rozwojem osobistym, jak i również “weteranom”, aby usystematyzować wiedzę, którą już posiadają.

Świetnym podsumowaniem książki jest ten cytat autora:

Wszyscy ludzie stają się tym, kim są, opierając się na swoich DOMINUJĄCYCH MYŚLACH I PRAGNIENIACH.

Książka dostępna pod linkiem:

KLIK

Zapraszam też na:

LinkedIn

Facebook

Instagram

Dodaj komentarz