Biblioteczka #30

Zgodnie z ankietą, którą utworzyłam na moim INSTAGRAMIE, zapraszam na recenzję kolejnej książki Jen Sincero “Finansowy kozak. Zarabiaj, ile chcesz, i spełniaj marzenia.”.

Opis według Onepress:

Życie z dużą kasą może być bardzo fajne. Odpadają kłopoty w rodzaju rat kredytu, zepsutego auta czy przeciekających butów, które koniecznie muszą wytrzymać do końca sezonu. Zamiast tego pojawiają się co prawda inne problemy, lecz ich rozwiązywanie jest dużo przyjemniejsze – w końcu ileż można kupować wypasionych limuzyn? Wielki szmal to również spełnianie marzeń – tak własnych, jak i ukochanych osób. To wreszcie wolność i możliwość beztroskiego życia na swoich warunkach. Tyle tylko, że do milionów dochodzi się dzięki wielkiej nieuczciwości albo dzięki ogromnemu szczęściu…

Jeśli szukasz trzeciej ścieżki do osiągnięcia wielkiego bogactwa, właśnie trzymasz ją w dłoni. Tak naprawdę odpowiedzi masz w głowie, a dzięki tej książce odkryjesz je i wykorzystasz. Spostrzeżesz, że zamiast zbierać ziarnko do ziarnka, wystarczy rozejrzeć się, otworzyć na nowe pomysły, zaryzykować i po prostu zacząć kreować własny los. Dowiesz się, w jaki sposób ominąć pułapki podświadomości, zaprogramować swój sukces, wybrać właściwy moment i znaleźć w sobie odwagę do działania. Chcesz spać na kasie i pożądasz sukcesu? Wykrzesz z siebie trochę determinacji, wytrwałości, pewności siebie i… uśmiechu!

W tej książce znajdziesz cenne wskazówki:

 • jak pokonać destrukcyjny wpływ własnej podświadomości,
 • jak ważne jest skorzystanie z uniwersalnej inteligencji,
 • jakie cechy osobowości należy w sobie rozwijać,
 • jak rozwijać w sobie pożądane nawyki,
 • jakie ryzyko podejmować i jak unikać pułapek.

“Zarabiaj i rób, co chcesz! Zarabiaj i żyj, jak chcesz! (Może tak?)”

Kasa Cię kocha! Ile hajsu dziś przytulisz?

Opis według mnie:

O pierwszej książce tej autorki “Jesteś kozak! Uwierz w siebie i zacznij żyć pełnią życia” pisałam TUTAJ, dlatego też daruję sobie wstęp na temat infantylnego tytułu. Sama książka jest typową książką motywacyjną skupioną wokół zarabiania pieniędzy. Składa się z 13 rozdziałów:

 1. Akt akceptacji.
 2. Dlaczego (jeszcze) nie śpisz na forsie.
 3. Pokaż mi mamonę.
 4. Najlepsze metody demaskowania niecnych planów podświadomości.
 5. Ryk Twojego serca.
 6. Zarabianie pieniędzy zaczyna się w głowie.
 7. Wiara i złoto wdzięczności.
 8. Zdecydowane działania: wybór mistrzów.
 9. Ruchy, ruchy!
 10. A teraz słówko od mojego księgowego.
 11. Twoje wewnętrzne bogactwo.
 12. Wytrwałość.
 13. Zmiana lubi towarzystwo.

Książka w pierwszych rozdziałach skupia się na naszych przekonaniach dotyczących pieniędzy, co okazuje się bardzo ważne w budowaniu zaplecza finansowego. Skupia się na tym o czym myślimy, o tym jakie sowa wypowiadamy i co myślimy o sobie.Świetnie podkreśla to, ten cytat:

“To, co wychodzi z Twoich ust, wchodzi do Twojego życia.”

W dalszej części autorka podkreśla rolę działania, ale także wizualizacji , afirmacji czy też medytacji. To, co bardzo mi się spodobało to również rozdział o ludziach, którymi się otaczamy i o tym, jak ważne jest to, żeby otaczać się ludźmi, którzy podwyższają naszą energię. Dzięki temu rozdziałowi zdecydowałam o zakończeniu pewnych “toksycznych” relacji, które ewidentnie tę energię mi zabierały.

W rozdziale “A teraz słówko od mojego księgowego” znajdziecie wskazówki o tym, jak wyliczyć sobie swoje zapotrzebowanie finansowe i jak ustalać cele związane z pieniędzmi- niezwykle przydatne! Na samym końcu Jen podkreśla również rolę wytrwałości- bo bez niej niewiele osiągniemy!

Podsumowując- polecam! To książka, która daje ogromnego kopa do działania!

Książka dostępna pod linkiem:

KLIK

Zapraszam też na:

LinkedIn

Facebook

Instagram

Dodaj komentarz