Biblioteczka #29

Dzień dobry!

Czas na obiecaną recenzję książki Jen Sincero “Jesteś kozak! Uwierz w siebie i zacznij żyć pełnią życia”.

Opis według Onepress:

Zastanów się, czego chcesz od życia… A potem weź sprawy we własne ręce!

Co czujesz, kiedy oglądasz w telewizji reportaż ze zdobycia K2 albo igrzyska olimpijskie? A kiedy słuchasz kogoś, kto z pasją opowiada o swoim zrealizowanym marzeniu? Czy nie towarzyszy Ci wówczas myśl, że każdego dnia bezpowrotnie tracisz kawałek swojego życia, podczas gdy możesz sięgnąć po znacznie więcej? A przecież to możliwe! Możesz stać się najlepszą wersją siebie, przestać wreszcie myśleć o sobie w kategoriach nieudacznika i zdobyć to, na czym najbardziej Ci zależy. Musisz tylko podjąć w końcu DECYZJĘ oraz wysiłek, który pozwoli Ci wcielić w życie Twoje postanowienia.

Poradnik Jen Sincero, który jest przykładem działania tej strategii, pomoże Ci na początku drogi. Ten zabawny, inspirujący i całkowicie nieformalny przewodnik podpowie Ci, jak uwolnić Twoją energię, obudzić się z Wielkiej Drzemki i zacząć słuchać wewnętrznego głosu. Zobaczysz, jak zacząć świadomie używać własnego umysłu i ciała, pielęgnować w sobie poczucie miłości własnej i przestać się wstydzić. Odkryjesz, że wprawdzie nie jesteś ideałem, ale to nie jest powód do rozpaczy, pieniądze nie śmierdzą, a każdy lęk można pokonać. Wejdź na drogę poszukiwaczy szczęścia, a znajdziesz je za pierwszym zakrętem!

„Pierwszą rzeczą, o którą Cię poproszę, jest to, żebyś uwierzył, że żyjemy w świecie nieograniczonych możliwości”.

Jen Sincero

Opis według mnie:

Tak jak już wspominałam na moim Instagramie książka ma dość infantylny tytuł, który może zniechęcać do jej lektury, ale po przeczytaniu jej opisu oraz opinii na jej temat stwierdziłam, że warto wyrobić sobie własne zdanie i muszę przyznać, że się nie zawiodłam!

Książka ta jest typową książką motywacyjną, dlatego też jeśli macie teraz słabsze dni lub potrzebujecie kopa do działania- serdecznie polecam. Składa się z V części:

I. Jak się taki stałeś?

W tej części autorka skupia się na naszej podświadomości, przekonaniach oraz ego.

II. Jak uwolnić swoją wewnętrzną kozackość?

W tej części znajdziecie wskazówki jak pokochać siebie, jak przestać porównywać się z innymi i nie patrzeć na ich opinię oraz jak znaleźć swój cel.

III. Jak podłączyć się do duchowej macierzy?

Autorka zwraca tu uwagę na naszą duchowość/ religijność. Znajdziecie tutaj wskazówki jak zacząć medytować, jak odkryć moc swojej intuicji oraz jaką moc mają nasze myśli i wdzięczność, o której często zapominamy.

IV. Jak pokonać swoją wielką drzemkę?

W tej części autorka pisze o tym, jak pozbyć się wymówek i zacząć działać, jak oduczyć się prokrastynacji oraz perfekcjonizmu, jak nauczyć się odpoczywać (o tym chyba najczęściej zapominamy lub tak jak ja- mamy z tego powodu wyrzuty sumienia) oraz jak bać się i działać pomimo strachu. Jednym z najciekawszych rozdziałów w tej części jest rozdział o ludziach-lustrach, który mówi o tym, że to, co drażni nas w innych ludziach jest najczęściej tym, co irytuje nas w nas samych! Bardzo ciekawy rozdział, do którego na pewno będę wracać!

V. Jak zostać kozakiem?

Z tej części dowiecie się jak wziąć odpowiedzialność za swoje życie oraz jak pozbyć się przekonań dotyczących pieniędzy (do tego rozdziału też będę wracać!).

Książka (mimo tytułu) jest naprawdę dobrą książką motywacyjną, do której będę wracać z ogromną chęcią!

Serdecznie polecam i standardowo dodaję swój ulubiony cytat z niej:

“Chodzi o to, żeby nie być już osobą, która po prostu bierze, co dają i stać się kimś, kto tworzy i przyciąga dokładnie to, czego chce.”

Książka dostępna pod linkiem:

KLIK

Zapraszam też na:

LinkedIn 

Facebook

Instagram

Dodaj komentarz