Biblioteczka #28

Dzień dobry!
Czas na kolejną recenzję- tym razem książka, którą pokazywałam już Wam wielokrotnie na moim INSTASTORY, czyli “Siła woli to mit! Znajdź ukryte klucze do sukcesu” Benjamina Hardy’ego.

Opis według Onepress:

Ile razy starałeś się zmienić coś w swoim życiu na lepsze? Ile razy sfrustrowany wracałeś do punktu wyjścia? Próbowałeś siłą woli zwalczać złe nawyki, ale szybko wycofywałeś się do starych wzorców. Próbowałeś postanowień noworocznych, ale już po kilku tygodniach wszystko wracało do stanu z poprzedniego roku. Wyznaczałeś sobie imponujące cele, ale mimo ciężkiej pracy wspaniałych osiągnięć wciąż brakowało. Po kilku kolejnych porażkach musisz dojść do oczywistego, wydaje się, wniosku: masz problem. Czegoś Ci brakuje – charakteru, wewnętrznej mocy, siły woli. Przecież wystarczy mieć silną wolę, aby osiągnąć dowolny sukces, prawda?

Ta inspirująca książka pozwoli Ci zrozumieć, jak niszczący jest mit silnej woli. Większość z nas staje się ofiarami swojego środowiska. Nie umiemy kreować własnego środowiska i pozwalamy, by ono kreowało nas: sfrustrowanych, zmęczonych, wciąż doświadczających porażek. Jeśli jednak prześledzisz, jak ewolucja osobowości wiąże się z tworzeniem środowiska, dowiesz się, w jaki sposób na nie wpłynąć i je zmienić. W efekcie zaprogramujesz warunki, które sprawią, że sukces stanie się nieunikniony. Dotyczy to zarówno środowiska zewnętrznego, jak i wewnętrznego. I właśnie ta publikacja zainspiruje Cię do takiego zmodyfikowania warunków, w których funkcjonujesz, aby ukształtować siebie samego, począwszy od myśli, emocji i dokonywanych wyborów.

Dzięki tej książce dowiesz się:

  • dlaczego siła woli nie wystarczy
  • skąd się bierze moc sprawcza środowiska i jak ją wykorzystać
  • w jaki sposób zmieniać swoje środowisko, aby wspierało Twoje aspiracje
  • dlaczego współdziałanie niesie ze sobą wyjątkowe możliwości
  • jak podejmować ważne decyzje i konsekwentnie je realizować

Natychmiast skończ z szalonym mitem siły woli!

Opis według mnie:

Książka jest niezwykle ciekawa i zaczyna się takim cytatem: “Jeśli nie tworzymy i nie kontrolujemy własnego środowiska , nasze środowisko tworzy i kontroluje nas”.  Czytałam ją wolno i skrupulatnie, ponieważ zawiera sporo ciekawych informacji dotyczących mitu siły woli. Autor kładzie szczególny nacisk na środowisko, w którym żyjemy i jego wpływ na nasze zachowani- jak pisze autor- ” Twój potencjał kształtuje to, co Cię otacza”. Między innymi badania potwierdziły, że jesteśmy wypadkową pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. A skoro tak to jesteśmy też wypadkową pięciu osób, z którymi najwięcej czasu spędza każdy z naszych pięciu znajomych! Dlatego tak ważne jest kim się otaczamy. W kolejnych rozdziałach dowiemy się jak sprawić, aby siła woli  była już nieistotna oraz jak zwiększyć swoją efektywność. To, co jest też ciekawe i o czym pisze autor to siła odpoczynku i regeneracji.Serdecznie polecam Wam lekturę tej książki- daje do myślenia. Na koniec podrzucam Wam niezwykle inspirujący cytat:

“Nie dołączaj do tłumu idącego na łatwiznę, bo przestaniesz się
rozwijać. Podążaj tam, gdzie oczekiwania i wymagania są wysokie!”

Książka dostępna pod linkiem:

KLIK

Zapraszam też na:

Dodaj komentarz