Biblioteczka #24

Dzisiaj czas na kolejną propozycję książkową.

Tym razem chcę Wam zaproponować kolejną już książkę Karoliny Cwaliny-Stępniak “Wszystko zaczyna się w głowie, a kończy, gdy nie działasz”.

Opis według Sensus:

“To znowu ja.

Tak zaczyna się moja… trzecia książka. Trzecia! Choć w pierwszą nikt nie wierzył. Dziś “Wszystko zaczyna się w głowie” jest bestsellerem. Trzymasz w dłoniach jej drugą część, a ja gram na nosie wszystkim, którzy wątpią w moje działania. Wątpią i krytykują ci, którzy sami siedzą bezczynnie i nie próbują. Jeśli zgadzasz się ze mną, a do dziś brakowało Ci odwagi, aby spełniać swoje marzenia, to zapraszam Cię do mojego świata! Nie jest w nim różowo ani prosto. Bywa ciężko, a nawet beznadziejnie, ale na moich warunkach.

Jeśli odpuszczasz — mam nadzieję, że zainspiruję Cię do tego, by próbować dalej. Jeśli działasz tak szaleńczo jak ja — będzie Ci lepiej, gdy sobie uzmysłowisz, że nie jesteś odosobnionym przypadkiem! Ważne, aby nie mieć do siebie pretensji. Ja mam tylko wtedy, kiedy wiem, że zrobiłam za mało i nie dotarłam tam, gdzie chciałam być.

Wszystko zaczyna się w głowie… a kończy, gdy nie działasz. Nic samo się nie wydarzy ani nie spadnie z nieba. Sukces to harówka. Jedni o tym wiedzą, a inni się łudzą, że coś przyjdzie łatwo. Wiem, że tych drugich jest więcej niż pierwszych. Chcesz wiedzieć czemu? Sprawdź w środku!”

Opis według mnie:

Karolinę poznałam osobiście i mogę o niej powiedzieć jedno- kobieta petarda! Działanie, konsekwencja i determinacja to jej drugie imiona. Zarówno pierwsza jak i druga książka “Wszystko zaczyna się w głowie…” to osobista historia Karoliny, która jest niezwykle inspirująca. Opowiada o tym, jak mimo choroby, przeciwności losu oraz porażek (które zdarzają się każdemu!) walczyć o swoje cele i się nie poddawać. Karolina porusza także trudny temat, a mianowicie, że prawdziwych przyjaciół wcale nie poznaje się w biedzie-jak głosi przysłowie- lecz w sukcesie! Niewiele z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale po przeczytaniu tego rozdziału sami zaczniecie się zastanawiać ile- z osób Was otaczających- cieszy się szczerze z Waszych sukcesów? A ilu z bliskich się od Was odwróciło lub stwierdziło, że zaczynacie gwiazdorzyć? Kolejnym rozdziałem, który niezwykle mnie zainspirował jest rozdział o autentyczności. Karolina pisze tam zarówno o tym, czym jest autentyczność oraz o pewności siebie i byciu sobą. W dzisiejszych czasach jest tak łatwo “wykreować” w sieci wizerunek całkowicie odmienny od realnego, że kiedy spotykamy tę osobę w realu to, aż ciężko nam ją poznać (zarówno pod względem fizycznym jak i zachowania). Na szczęście zarówno klienci jak i odbiorcy naszych treści w internecie coraz częściej wolą autentyczne i nieidealne postaci niż sztucznie wykreowane “persony”. W książce znajdziecie też sporo ćwiczeń oraz porządnego kopa do działania.

Serdecznie Wam polecam- szczególnie teraz, gdy pogoda odbiera nam chęć do działania.

Książki Karoliny dostępne pod linkiem:

“Wszystko zaczyna się w głowie, a kończy, gdy nie działasz”

“Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj, działaj, nie marudź!”

Zapraszam też na:

Dodaj komentarz