Biblioteczka #22

W końcu czas na recenzję książki, o którą dostałam sporo wiadomości na Instagramie– “Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie” Małgorzaty Trzaskowskiej.

Opis według Onepress:

Wciąż nie dość dobra?

Kobiety. Jesteśmy prawie jak anioły. Z uśmiechem na twarzy podejmujemy najcięższe zawodowe wyzwania i realizujemy je bez mrugnięcia okiem. Opiekujemy się wszystkimi dookoła i szczerze się cieszymy, gdy nasza troska przynosi pozytywne efekty. Jesteśmy miłe, cierpliwe, jak ognia unikamy kłótni i konfliktów. Stajemy na głowie, by nas doceniono. A gdy to wreszcie nastąpi – dostrzeżemy podziw w czyichś oczach, usłyszymy szczery komplement, awansujemy albo otrzymamy podwyżkę – czujemy się jak oszustki. To nie moja zasługa, każdy na moim miejscu zrobiłby to samo, realizowałam tylko powierzone mi obowiązki…

Kobieto! Otrząśnij się! To nie tak!

Twoje sukcesy nie są ani kwestią przypadku, ani efektem działania czynników zewnętrznych, ani niczego innego, co jest poza Tobą. To nie inni, to Ty jesteś wartościowa, inteligentna, wykształcona, mądra i skuteczna. To nie w innych, a w sobie powinnaś szukać przyczynków do spełnienia i życiowej satysfakcji. To wewnątrz Ciebie bije źródło samoakceptacji. A że ktoś czasem spojrzy krzywo? Że ktoś Cię nie doceni? Machnij na to ręką. Nie jesteś batonikiem czekoladowym i nie musisz smakować wszystkim. Ważne, abyś smakowała samej sobie. Ważne, abyś w końcu zaakceptowała siebie.

Dzięki tej książce nauczysz się:

– jak przestać zabiegać o sympatię innych;

– jak odważyć się wyrażać siebie i nie bać się tego, co ludzie powiedzą;

– jak zacząć kochać i akceptować siebie;

– jak pozwolić sobie na bycie niedoskonałą;

– jak radzić sobie z lękiem przed działaniem;

– jak zaakceptować swoje zalety i wady.

Doceń siebie, odważ się podążać za głosem serca i śmiało sięgaj po to, czego chcesz. Już dziś. Już teraz. Bo jesteś wartościowa.

Opis według mnie:

Czy Ty też:

  1. Jesteś miła, uczynna, nie sprawiasz kłopotu i czekasz, aż wszyscy będą Cię lubić? A tutaj niespodzianka- zamiast ogromnej sympatii dostajesz w zamian brak szacunku i ignorancję.
  2. Jesteś zawsze uśmiechnięta i pozytywna, bo przecież inni nie lubią ponuraków. Pomyśl teraz ile razy uśmiechałaś się, gdy wcale nie było Ci do śmiechu, ile razy zaprzeczałaś temu, co naprawdę czułaś? Skąd bierze się przekonanie, że gdy okażesz złość bądź smutek to nikt nie będzie chciał z Tobą przebywać?
  3. Stawiasz innych na pierwszym miejscu? Albo, gdy zaspokoisz swoją potrzebę, czujesz się źle i masz poczucie winy?
  4. Nie mówisz tego, co myślisz, co myślisz, bo nie chcesz psuć atmosfery. Gryziesz się w język tylko po to, żeby „było miło”. Zmieniasz swoją opinię na dany temat tylko dlatego, że towarzystwo, w którym jesteś ma odmienne zdanie.
  5. Boisz się awansu, bo przecież na pewno sobie nie poradzisz albo lepiej nie ryzykować- bo cóż się stanie, kiedy coś się nie uda?
  6. Jesteś perfekcjonistką- albo coś będzie zrobione idealnie albo wcale? Każde potknięcie urasta do rozmiarów klęski, a Ty tkwisz w tym schemacie i nie wiesz jak z niego wybrnąć?
  7. Cały czas coś „musisz”. Musisz posprzątać, zrobić dodatkowy projekt w pracy, musisz zacząć ćwiczyć, musisz „wziąć się za siebie”- a wiesz, czego tak naprawdę chcesz?
  8. Tkwisz w związku bez fajerwerków, bo nie chcesz być sama? Boisz się, że już nikt Cię nie zechce? Na wszystko się zgadzasz, bo nie chcesz stracić partnera? Poświęcasz swoją karierę, żeby to on mógł się rozwijać? Już teraz wiesz skąd bierze się słynne powiedzenie „Za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta”.
  9. Mimo tego, że pragniesz zrobić coś, o czym marzyłaś od dawna strach tak Cię paraliżuje, że zaprzestajesz działania?
  10. Zamiast kreować swoje życie ono Ci się po prostu przytrafia?

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałaś „TAK” powyższa książka jest dla Ciebie!

Po lekturze książki Małgorzaty Trzaskowskiej uświadomisz sobie w końcu, że to Ty powinnaś być dla siebie najważniejszą osobą w swoim życiu. Nie tylko dlatego, że ze sobą będziesz do końca swoich dnia, ale także dlatego, że dzięki temu innym będzie się z Tobą lepiej żyło. Jeśli jesteś szczęśliwa sama ze sobą inni to zauważają i zaczynają Cię dostrzegać , akceptować i przede wszystkim szanować taką jaką jesteś. Nikt nie chce Cię zmieniać, bo jesteś doskonała taka jaka jesteś.

Dzięki książce zrozumiesz, że zmiana jest możliwa. Że nie musisz już tkwić w roli zabieganej kobiety, wiecznie zabiegającej o aprobatę innych i czekającej na miłe słowo od nich. Dzięki narzędziom  wskazanym przez autorkę poradzisz sobie ze szkodliwymi schematami pustoszącymi Twoje życie.

W końcu poczujesz wolność. Poczujesz, że nie musisz już się prosić o sympatię, akceptację, czy też uwagę. Że jesteś wartościowa taka, jaka jesteś! Że jesteś ważna dla samej siebie i samą siebie szanujesz. Że nie jesteś jak zupa pomidorowa i nie każdy musi Cię lubić. Ważne, żebyś to Ty lubiła siebie!

Dlatego też zacznij od dzisiaj pracę nad sobą, nad życiem jakiego zawsze pragnęłaś! Zacznij oddychać pełną piersią, zacznij myśleć przede wszystkim o sobie!

Bo kto jest dla Ciebie najważniejszy w życiu? TY!

Książka dostępna jest pod linkiem:

KLIK

Zapraszam też na:

Dodaj komentarz