Biblioteczka #21

Dzisiaj czas na kolejną książkę Briana Tracy (tym razem ze współautorką Christiną Stein)- “Uwierz w siebie i działaj. Pokonaj wątpliwości, zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał”.

Opis według Sensus:

Jeśli jesteś szczęśliwy, zdrowy, radosny, masz grupę przyjaciół i kochasz siebie – nie potrzebujesz tej książki. Jeżeli jednak jest odwrotnie, być może popełniasz jakiś błąd w swoim sposobie myślenia i źle reagujesz na to, co się dzieje dookoła. Może blokują Cię negatywne lub pesymistyczne myśli i przekonania, przez co nie potrafisz przyjąć nastawienia typowego dla człowieka sukcesu. Już czas, byś nauczył się nowej strategii, dzięki której najszczęśliwsi i najbardziej spełnieni ludzie osiągają swoje cele i zdobywają to, czego pragną.

Ta książka uzmysłowi Ci, że klucz do szczęśliwego życia spoczywa w Twoich dłoniach. Niekiedy wystarczy drobna zmiana, aby odczuć potężny przypływ mocy i szczęścia. Dowiesz się, jak rozpoznać te ukryte, powstrzymujące Cię blokady i jak je zlikwidować, a także jak wyzwolić ogromne pokłady energii, entuzjazmu i pragnień, aby skierować je tam, gdzie chcesz. Poznasz sprawdzone metody i koncepcje, które mogą odmienić Twoje życie. Zorientujesz się, jak mrocznym, powszechnym i potężnym źródłem niezadowolenia są nieprawdziwe, ograniczające przekonania. Jeśli tego zapragniesz, dzięki lekturze tej książki wyzbędziesz się ich i odmienisz swoje życie. Już wkrótce możesz głęboko odczuwać piękno każdego dnia – i cieszyć się życiem!

Dzięki tej książce:

  • dowiesz się, jak negatywne wzorce myślowe wpływają na osobowość, poglądy i decyzje
  • zidentyfikujesz i wyeliminujesz negatywne wzorce myślowe
  • odzyskasz kontrolę nad własnymi myślami, uczuciami i działaniami
  • zwiększysz odporność na niepowodzenia
  • nauczysz się akceptować niespodziewane życiowe zawirowania
  • nigdy nie powrócisz do dawnych negatywnych wzorców myślowych

Uwolnij w sobie ogromne pokłady energii, entuzjazmu i pragnień!

Opis według mnie:

Książka daje dużego kopa do działania (jak to książka Briana Tracy)!

Dzięki tej  książce dowiadujemy się między innymi:

– dlaczego jedni ludzie osiągają sukcesy, a drudzy  stoją w miejscu;

– co nas blokuje;

– jak zostawić przeszłość za sobą;

– jak zmienić swoje myślenie;

– jak panować nad zmianami;

– jak otaczać się wartościowymi ludźmi.

Dodatkowo w książce znajduje się szereg ćwiczeń do zrobienia oraz myśli do przemyślenia.

Nie ukrywam, że od dawna jestem fanką Briana i staram się wcielać w życie jego rady- wiele z nich jest już moim nawykiem, ale cała czas pracuję nad innymi. Jednym z takich nawyków jest właśnie pozytywne myślenie i jak powtarza Brian:

“Myśl o tym, czego chcesz, a nie o tym, czego nie chcesz”

Niby wydaje się to takie proste, ale wcale nie jest łatwo nie myśleć o rzeczach, których się obawiamy. Ta książka jeszcze raz upewniła mnie w tym, jak ważne jest to, o czym i co myślimy!

Na koniec jak zawsze cytat:

“Kiedy nauczysz się zwalniać mentalne hamulce i przebaczać wszystkim, którzy w jakiś sposób Cię skrzywdzili, a także zrobisz wszystko to, co w Twojej mocy, żeby mieć doskonałe relacje z ludźmi wżyciu prywatnym i zawodowym, przejmiesz pełną kontrolę nad własnym przeznaczeniem. Maksymalne wykorzystasz wszystkie swoje możliwości i staniesz na prostej drodze do zdrowia, szczęścia, udanych relacji z ludźmi, imponujących osiągnięć oraz całkowitego spełnienia. Ograniczenia nie istnieją!”

Polecam tę książkę wszystkim, którzy są chwilowo “w dołku” i szukają motywacji do działania.

Książka dostępna jest pod linkiem:

KLIK

Zapraszam też na:

Dodaj komentarz