Biblioteczka #20

Dzień dobry!

Ten, kto ogląda moje INSTASTORY, wie, że obiecałam dziś recenzję książki, którą właśnie skończyłam i która miała wczoraj swoją premierę.

Jest to najnowsza książka Briana Tracy-“Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo.”

Opis według Onepress:

Sprawdzone sposoby, dzięki którym podwoisz i potroisz swoje dochody!

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, dlaczego niektórzy odnoszą większe sukcesy niż inni. Jeśli zamiast szukać prawdziwej odpowiedzi, wolisz zadowolić się czymś w rodzaju “świat nie jest sprawiedliwy” albo “tylko osoby mające niezwykłe szczęście mogą być spełnione i bogate”, nie musisz czytać tej książki. Jeśli jednak uważasz, że odpowiadasz za swoje życie, i chcesz osiągać ambitne cele, dzięki książce Nawyki warte miliony dowiesz się, jak to zrobić. Być może już wiesz, że nawyki kształtują życie i że zależy od nich ogromna większość naszych myśli, przekonań i działań. Tylko jak zapanować nad nawykami, aby upragniony sukces stał się rzeczywistością?

Z tej publikacji dowiesz się, czym są “nawyki milionerów” – czyli ludzi, którzy zbudowali fortuny w ciągu jednego pokolenia. Poznasz skuteczne metody, jak myśleć efektywniej, podejmować lepsze decyzje i działać skuteczniej. Przeczytasz też o technikach zarządzania finansami, zdecydowanie ułatwiających osiąganie niektórych celów. Jednak Twoim najważniejszym zadaniem będzie praca nad własnym charakterem: masz się stać wspaniałym człowiekiem. Kimś, kto nadaje kierunek w swojej społeczności i stanowi wzór doskonałości. Aby to osiągnąć, musisz popracować nad własnymi nawykami: wybrać te potrzebne i konsekwentnie je utrwalać. Twój sukces przyjdzie – wystarczy, że świadomie wyuczysz się pożądanych zachowań!

Dzięki tej książce:

  • przejmiesz kontrolę nad swoim życiem i zaczniesz dokonywać lepszych wyborów
  • zdobędziesz niezależność finansową
  • zmobilizujesz się do działania i osiągniesz życiowe cele
  • odświeżysz relacje z bliskimi
  • staniesz się osobą pełną najlepszej energii

Chcesz naprawdę coś zmienić – zmień swoje nawyki!

Opis według mnie:

Zapewne wiecie, że bardzo lubię książki tego autora i przeczytałam ich już całkiem sporo, dlatego też nie mogłam się oprzeć temu najnowszemu tytułowi.

Książka podzielona jest na 12 rozdziałów:

1. Gdzie zaczynają się Twoje nawyki?

2. Mistrzowski program sukcesu.

3. Stać się wartościowym człowiekiem.

4. Nawyki potrzebne do odnoszenia sukcesów.

5. Nawyki typowe dla ludzi, którzy zostają milionerami.

6. Nawyki, dzięki którym będziesz więcej zarabiać i szybciej awansować.

7. Nawyki największych biznesmenów.

8. Nawyki wspomagające sukces w marketingu i sprzedaży.

9. Nawyki zwiększające osobistą wydajność.

10. Nawyki, które poprawią Twoje relacje z ludźmi.

11. Nawyki dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

12. Nawyki kształtujące charakter i wyróżniające przywódców.

Jak widzicie, każdy znajdzie coś dla siebie- zaczynając od biznesu, a kończąc na zdrowiu i relacjach z najbliższymi. Książka jest bardzo motywująca i dająca do myślenia. Główną myślą, która pojawia się po przeczytaniu książki jest to, że czujemy, że nasze życie jest w naszych rękach i tylko od nas zależy, czy osiągniemy to, czego pragniemy. Tak jak pisze Brian- bardzo dużo ludzi myśli o “lepszym życiu”, ale niewielu z nich podejmuje trud działania i walki o właśnie te, “lepsze życie”- wolą siedzieć na kanapie oglądając telewizję i zwalając całą winę za swoje niepowodzenia na innych.

Jeśli potrzebujecie “kopa” do działania oraz wzorów dobrych nawyków- jak najbardziej polecam!

A na koniec cytaty, które bardzo mi się spodobały:

Pierwszy:

“Dlatego Twoim nawykiem powinno być zaglądanie w głąb siebie w poszukiwaniu rozwiązań problemów. Pytaj: “Co takiego mam w sobie, co powstrzymuje mnie przed osiągnięciem tego celu?”

Cokolwiek to jest, dokładnie to zidentyfikuj, a potem obiecaj sobie, że pokonasz to ograniczenie i codziennie podejmuj działania, które Ci w tym pomogą, aż odniesiesz sukces.”

… i drugi:

“Kiedy już będziesz mieć konkretną wizję swojej idealnej przyszłości i zaczniesz konsekwentnie ćwiczyć odwagę, robiąc rzeczy, których się boisz, będziesz musiał wykonać następny krok, a mianowicie przyjąć całkowitą odpowiedzialność za siebie i za każdy aspekt swojego życia.”

Książka dostępna jest pod linkiem:

KLIK

Zapraszam też na:

Dodaj komentarz